Uživatel nepřihlášen
No idea
RSS kanál blogu
Píše: Ylbirda - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Na rozloučenou

Středa 11.10.2017 22:20 - Autor: Ylbirda
To se mi líbí

Na rozloučenou Většina mých čtenářů/přátel již o této novince asi ví, ale chci se rozloučit.


Začala jsem na Zingu v lednu letošního roku, byla to úplná náhoda, Ondra mě našel na steamu, začali jsme si psát no a pak jsem už psala pro Zing recenze na indie hry. Ze začátku jsem se necítila úplně dobře, nevěděla, kde hry hledat, které si brát, jak odlišit zrno od plev (s tím mám stále problémy). Postupem času jsem si zvykla a hned druhá recenze, kterou jsem sepsala mi otevřela další dveře – CzechLP mě chtěl na pozici externí recenzentky. Tam jsem zdaleka tak dlouho nevydržela, časový rozvrh, kdo kdy smí a nesmí hrát plus podivné bodování mě nijak neoslovily. Z původního plánu vydržet tam teda aspoň půl roku byly nakonec jenom tři měsíce. Ale o to víc času jsem měla na Zing.

Detention - hororová adventura z Tchajwanu

Jak šel čas, začala jsem více vnímat komunitu, chod webu i různé nešvary. Od pozdního vydávání „méně zajímavých článků“ až po špatnou úroveň jazyka. To je něco na čem poněkud lpím, roky si píšu deník, píšu blog, ráda čtu, snažím se, aby byl můj písemný projev dobrý (protože umím lépe psát, než mluvit). Nabízela jsem tedy, že mohu články na zingu korigovat před tím, než budou zveřejněny, samozřejmě za nějakou drobnou odměnu, protože toho na zingu vyjde přece jenom hodně a v té době jsem už tak psala recenze zadarmo, tak proč dělat zadarmo ještě korektury. Odměnou mi měly být slevy na xzone, což jsem odmítla a tím byla celá záležitost vyřešena, protože žádné další jednání o potenciální odměně neproběhlo.

Blackwood Crossing - o ztrátě a smíření

Korektury jsem samozřejmě dělala po celé své působení na Zingu, ale především Ondrovi a občas Ježkovi. Ale to je totiž něco jiného, Ondra je člověk, se kterým jsme si výborně sedli, píšeme si prakticky každý den, je to kamarád. A navíc, on čte a opravuje všechny moje texty.

No a pak začal donate. Neslavná záležitost, moc se to nedařilo, což je samozřejmě škoda, zároveň jaksi pochopitelné. Již po prvním měsíci jsem se obracela na Michala s tím, že se mi jeho formulace v textech nelíbí, že jeho „zveřejňujeme recenze o indie, které jiné weby trestuhodně přehlížejí“ zrovna nekoresponduje s tím, že od odeslání indie recenze až po její zveřejnění můžou uběhnout třeba tři týdny, protože zajímavější hry mají přednost (což je něco, co stále nechápu – jaký je rozdíl v tom, jestli velká hra vyjde v pondělí a malá ve čtvrtek, nebo naopak).

Syberia 3 - zklamání roku?

Situace se každopádně nezlepšovala a po různých podvratných akcích, jež neměly valného úspěchu jsem se rozhodla pro poněkud guerillový postup. Bylo mi několikrát vytýkáno, že jakožto redaktorka bych se neměla vyjadřovat o redakci a jejích členech negativně. Takže, co jsem udělala? Co mi bylo na dosah ruky? Falešný profil. Se svým osobním životem se příliš nesvěřuji, takže asi málokdo ví, že mám přítele Tima, jenž je o pár let starší než já (ročník 1989). S trochou drzosti jsem dokonce použila jako profilovku fotku nás dvou s maskami, čili takové polomaskování. Pár písmen, pár čísel, v rámci anonymity ještě jiná VPN a jsem připravená na útok.

The Lions Song - bitový feel good

Články o donate, špatně sepsané recenze, místy útočně, místy konstruktivně. To účtu vysloužilo pověst trolla a hrubé zacházení. Vrcholu situace dosáhla dnes. V úterý zveřejněné preview bylo okomentováno v tom stylu, že má autor špatný písemný projev a že mu rád pomůžu, protože od šéfredaktora se pomoci nedočká, jelikož ten má sám co dohánět. Jistě, do šéfredaktora nebylo třeba šťouchat, ale zpráva byla určena autorovi a pomoc jsem myslela vážně. Jaké tedy bylo moje překvapení, když jsem se dnes ráno vzbudila a komentář byl pryč? Poněkud mě to vytočilo, napsala jsem další komentář a pro jistotu udělala screenshot. Komentář byl opět pryč, ale čekala na mě aspoň soukromá zpráva, totiž, že jsem kritická vůči Zingu, takže se moje komentáře budou mazat. Už se ve mně vařila krev, takže jsem sepsala blogový článek. Ten byl tedy také smazán, s tím, že když jsem tak milá/ý ve zprávách, proč s tím jdu na veřejnost.

The Room - adventura z mobilu na desktop

Ve výsledku jsem tedy poslala (velmi hrubě - tím myslím, že jsem opravila jen ty nejvýraznější chyby) opravený text a dozvěděla se, že mé komentáře byly smazány, protože útočily na šéfa, a protože jsem dělal/a randál a mohlo by to přilákat víc lidí. Což ovšem byl účel, protože když se všechno bude tutlat, tak se nic nezmění.

Proč tohle tady sepisuju a jdu s kůží na trh?

Viděla jsem dneska večer video Tondy Blaníka.

https://www.facebook.com/kancelarblanik/videos/2014519015482933/?hc_ref=ARST6LctdCuA0g8kyrVuP4Rb8jgYb81JIE1SV5hRtcSU2W4xErEb9WMxBZLxl1tzh-0

Svým blaníkovským stylem vysvětluje, že si myslí, že prezidentem může být každý, a že máme tendenci na tento post volit neotesance, hulváty a bezcharakterní prasata.

A já si říkám, sakra, herec může urážet prezidenta, říkat o něm, že je bezcharakterní prase a nikomu to nevadí. Ale běda, když někdo napíše, že Michal nemá vytříbený styl, to se hned musí zavádět cenzura.

Takže vám to tady takto předkládám. Budu mít trošku problémů? Možná ano. Budu mít klid v duši? Za pár dní jistě budu. Změní se něco? Bohužel asi ne. Přečtete si tenhle příspěvek? To se uvidí.

Do budoucna, ačkoli již oficiálně se Zingem nespolupracuji, vás ještě čeká rozhovor s tvůrci Rusty Lake (vyjde zítra) a recenze na hry Ken Follett's Pillars of Earth a Beat the Game.

Ještě nevím, zda se budu do budoucna na Zingu vyskytovat, kdo chce se mnou nadále udržovat kontakt, může si mě najít na facebooku nebo na steamu. Uvidíme, kdy se mi vrátí chuť na hraní, momentálně jsem spíše přešla na pasivní koukání na videa a k hraní se ne a ne donutit. Takže pauzu asi opravdu potřebuju, přece jenom, začínám sepisovat diplomku a tak bych měla mít na starosti jiné věci.

Samozřejmě mě mrzí, že se věci takto vyvinuly, měla jsem v plánu zveřejnit další články na blogu, polemiku o číselném hodnocení her i recenzi na hororovou adventuru Year Walk z roku 2014. No, uvidíme, asi k tomu už nedojde.

 

Mějte se krásně a pište básně a díky všem čtenářům za věrnost a interakci!

 

Terka

Tisk
Hodnocení:
( 9.4 / 12 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Na rozloučenou
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Lootmaster   1x   Tady se to rozjelo :D normálně jsem si k tomu udělal popcorn ...Lootmasterlootmaster5989    16.11.2017 13:57 Lootmaster

Tady se to rozjelo :D normálně jsem si k tomu udělal popcorn ...

Miky člen redakce   2x   Svůj komentář si napsala dobře, ale teď do toho zahrň ještě rozpočet, který nelze nafouknout a jsme u toho problému, kdy nelze neustále vydávat dva články za den, aniž by to nemělo dopad na rozpočet. Dále do toho musíš zahrnout, že některé AAA hry máme na recenzi v předstihu a mají stanovené embargo, kdy mohou vyjít. V takovém případě se snažíme, pokud je to možné, vydat recenzi na embargo, abychom ji měli ve stejný čas jako v zahraničí. Potom pochopitelně dochází k odsunu indie recenzí a dalších článků, protože recenze takové hry ti vygeneruje mnohem lepší čísla, ať už v zobrazení nebo v nových přístupech na web.

Pokud to chceš v číslech, tak recenze očekávané AAA hry na embargo (před vydáním hry) ti udělá desetitisíce zobrazení, zatímco indie recenze pár tisíc a někdy bohužel ani to ne. Takže je potom jasné, že přednost dostávají AAA hry, protože u čtenářů jsou mnohem žádanější.
Mikymiky3
    8.11.2017 12:15
Miky

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Svůj komentář si napsala dobře, ale teď do toho zahrň ještě rozpočet, který nelze nafouknout a jsme u toho problému, kdy nelze neustále vydávat dva články za den, aniž by to nemělo dopad na rozpočet. Dále do toho musíš zahrnout, že některé AAA hry máme na recenzi v předstihu a mají stanovené embargo, kdy mohou vyjít. V takovém případě se snažíme, pokud je to možné, vydat recenzi na embargo, abychom ji měli ve stejný čas jako v zahraničí. Potom pochopitelně dochází k odsunu indie recenzí a dalších článků, protože recenze takové hry ti vygeneruje mnohem lepší čísla, ať už v zobrazení nebo v nových přístupech na web.

Pokud to chceš v číslech, tak recenze očekávané AAA hry na embargo (před vydáním hry) ti udělá desetitisíce zobrazení, zatímco indie recenze pár tisíc a někdy bohužel ani to ne. Takže je potom jasné, že přednost dostávají AAA hry, protože u čtenářů jsou mnohem žádanější.

Ylbirda napsal:Já netvrdím, že má mít přednost indie hra před aktuální AAA hrou. Já jenom tvrdím, že jestli vyjde indie hra v pondělí a AAA v úterý, nebo naopak, je úplně jedno, kliky to bude mít úplně stejné, a nebo na tom naopak indie bude lépe, protože na ni třeba klikne víc lidí.
Otázka pak samozřejmě taky je, co je únosná čekací doba, protože po nějaké době od vydání hry samozžejmě recenze ztrácí na hodnotě.
Já si prostě jenom myslím, že do jisté míry by měl fungovat systém "vydá se to podle toho, kdy to došlo", samozřejmě s výjimkou AAA a velmi aktuálních věcí, ale nepřijde mi, že by se to dělo tak často, aby některé recenze čekaly na vydání měsíc.

Ylbirda   4x   Já netvrdím, že má mít přednost indie hra před aktuální AAA hrou. Já jenom tvrdím, že jestli vyjde indie hra v pondělí a AAA v úterý, nebo naopak, je úplně jedno, kliky to bude mít úplně stejné, a nebo na tom naopak indie bude lépe, protože na ni třeba klikne víc lidí.
Otázka pak samozřejmě taky je, co je únosná čekací doba, protože po nějaké době od vydání hry samozžejmě recenze ztrácí na hodnotě.
Já si prostě jenom myslím, že do jisté míry by měl fungovat systém "vydá se to podle toho, kdy to došlo", samozřejmě s výjimkou AAA a velmi aktuálních věcí, ale nepřijde mi, že by se to dělo tak často, aby některé recenze čekaly na vydání měsíc.
Ylbirdaylbirda69978
    6.11.2017 20:05
Ylbirda

@ odpověď na komentář od Miky:Já netvrdím, že má mít přednost indie hra před aktuální AAA hrou. Já jenom tvrdím, že jestli vyjde indie hra v pondělí a AAA v úterý, nebo naopak, je úplně jedno, kliky to bude mít úplně stejné, a nebo na tom naopak indie bude lépe, protože na ni třeba klikne víc lidí.
Otázka pak samozřejmě taky je, co je únosná čekací doba, protože po nějaké době od vydání hry samozžejmě recenze ztrácí na hodnotě.
Já si prostě jenom myslím, že do jisté míry by měl fungovat systém "vydá se to podle toho, kdy to došlo", samozřejmě s výjimkou AAA a velmi aktuálních věcí, ale nepřijde mi, že by se to dělo tak často, aby některé recenze čekaly na vydání měsíc.

Miky napsal:Já nenapsal, že indie hry nikoho nezajímají. Já napsal, že mnohem lepší čtenost mají recenze velkých her, což je prostě pravda a není se čemu divit. Nikde jsem nenapsal, že mi jde o kliky, ale když mi recenze AC: Origins přinese tisíce lidí z venčí a recenze nějaké indie hry pár desítek nebo stovek, tak přece dám přednost recenzi AC: Origins. Když nevydám recenzi AAA hry včas, tak mám v soukromých zprávách, v emailech a v komentářích desítky až stovky dotazů, kdy bude recenze atd. Tak přece nenechám tyhle hráče čekat. Myslím, že každý jako první vydává to, co čtenáře zajímá nejvíce a potom jiné věci.

Nebo ty bys v mojí pozici nechala čekat recenzi očekávané hry a místo toho vydala recenzi indie hry? Mě se taky nelíbí, že spousta článků musí čekat týdny na vydání, ale Zing není nafukovací a k tomu, když od srpna jedeme na rozpočet, tak prostě nemohu za den vydat tři články, a to z důvodu financí a potom také z důvodu, že ty články vcelku rychle zapadnou. A to nechce nikdo.

Takže je to začarovaný kruh. Týden má sedm dnů a her často v tom týdnu vyjde mnohem víc a do toho různé speciály, rozhovory, preview. Zkrátka něco musí počkat.

Miky člen redakce   2x   Já nenapsal, že indie hry nikoho nezajímají. Já napsal, že mnohem lepší čtenost mají recenze velkých her, což je prostě pravda a není se čemu divit. Nikde jsem nenapsal, že mi jde o kliky, ale když mi recenze AC: Origins přinese tisíce lidí z venčí a recenze nějaké indie hry pár desítek nebo stovek, tak přece dám přednost recenzi AC: Origins. Když nevydám recenzi AAA hry včas, tak mám v soukromých zprávách, v emailech a v komentářích desítky až stovky dotazů, kdy bude recenze atd. Tak přece nenechám tyhle hráče čekat. Myslím, že každý jako první vydává to, co čtenáře zajímá nejvíce a potom jiné věci.

Nebo ty bys v mojí pozici nechala čekat recenzi očekávané hry a místo toho vydala recenzi indie hry? Mě se taky nelíbí, že spousta článků musí čekat týdny na vydání, ale Zing není nafukovací a k tomu, když od srpna jedeme na rozpočet, tak prostě nemohu za den vydat tři články, a to z důvodu financí a potom také z důvodu, že ty články vcelku rychle zapadnou. A to nechce nikdo.

Takže je to začarovaný kruh. Týden má sedm dnů a her často v tom týdnu vyjde mnohem víc a do toho různé speciály, rozhovory, preview. Zkrátka něco musí počkat.
Mikymiky3
    6.11.2017 19:55
Miky

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Já nenapsal, že indie hry nikoho nezajímají. Já napsal, že mnohem lepší čtenost mají recenze velkých her, což je prostě pravda a není se čemu divit. Nikde jsem nenapsal, že mi jde o kliky, ale když mi recenze AC: Origins přinese tisíce lidí z venčí a recenze nějaké indie hry pár desítek nebo stovek, tak přece dám přednost recenzi AC: Origins. Když nevydám recenzi AAA hry včas, tak mám v soukromých zprávách, v emailech a v komentářích desítky až stovky dotazů, kdy bude recenze atd. Tak přece nenechám tyhle hráče čekat. Myslím, že každý jako první vydává to, co čtenáře zajímá nejvíce a potom jiné věci.

Nebo ty bys v mojí pozici nechala čekat recenzi očekávané hry a místo toho vydala recenzi indie hry? Mě se taky nelíbí, že spousta článků musí čekat týdny na vydání, ale Zing není nafukovací a k tomu, když od srpna jedeme na rozpočet, tak prostě nemohu za den vydat tři články, a to z důvodu financí a potom také z důvodu, že ty články vcelku rychle zapadnou. A to nechce nikdo.

Takže je to začarovaný kruh. Týden má sedm dnů a her často v tom týdnu vyjde mnohem víc a do toho různé speciály, rozhovory, preview. Zkrátka něco musí počkat.

Ylbirda napsal:Michale,
já to na veřejnosti řešit nechtěla. Chtěla jsem to s tebou x-krát řešit osobně přes skype, což se taky stalo, ale dokud jsem s tím nešla na veřejnost, tak moje problémy nebyly pro tebe důležité.
A buď upřímný, nechal bys existovat fórum, ve kterém si redaktorka stěžuje na šéfredaktora? O tom silně pochybuju.
To, že nemáš vytříbený styl, to je prostě pravda, má to tak plno lidí, proto jsem taky nabízela, že budu dělat korektury.
Jinak si pořád myslím, že hraješ špinavou hru především ty, navenek předstíráš, jak ti na indie hrách záleží, ale pak tady klidně do komentáře napíšeš, že indie recenze vlastně nikoho nezajímají, a že ti jde především o kliky. Ale tak to holt je, na tohle máme každý jiný názor a řešili jsme to už mnohokrát.
Ještě bych chtěla dodat, že kvůli penězům jsem na Zingu opravdu nebyla. Pro mě za mě bych klidně psala recenze dál zadarmo, ale potřebovala bych tedy nějakou jinou „odměnu“, jako třeba brzké vydání sepsaného díla nebo nějakou komunikaci.
Na závěr bych chtěla říct, že i když nebudeš cenzurovat nic, nemusíš se bát. Za těch pár týdnů od vydání článku se nic nestalo, prostě je pár dní trochu humbuk a pak to utichne, tak co.

Ylbirda   4x   Michale,
já to na veřejnosti řešit nechtěla. Chtěla jsem to s tebou x-krát řešit osobně přes skype, což se taky stalo, ale dokud jsem s tím nešla na veřejnost, tak moje problémy nebyly pro tebe důležité.
A buď upřímný, nechal bys existovat fórum, ve kterém si redaktorka stěžuje na šéfredaktora? O tom silně pochybuju.
To, že nemáš vytříbený styl, to je prostě pravda, má to tak plno lidí, proto jsem taky nabízela, že budu dělat korektury.
Jinak si pořád myslím, že hraješ špinavou hru především ty, navenek předstíráš, jak ti na indie hrách záleží, ale pak tady klidně do komentáře napíšeš, že indie recenze vlastně nikoho nezajímají, a že ti jde především o kliky. Ale tak to holt je, na tohle máme každý jiný názor a řešili jsme to už mnohokrát.
Ještě bych chtěla dodat, že kvůli penězům jsem na Zingu opravdu nebyla. Pro mě za mě bych klidně psala recenze dál zadarmo, ale potřebovala bych tedy nějakou jinou „odměnu“, jako třeba brzké vydání sepsaného díla nebo nějakou komunikaci.
Na závěr bych chtěla říct, že i když nebudeš cenzurovat nic, nemusíš se bát. Za těch pár týdnů od vydání článku se nic nestalo, prostě je pár dní trochu humbuk a pak to utichne, tak co.
Ylbirdaylbirda69978
    6.11.2017 19:27
Ylbirda

@ odpověď na komentář od Miky:Michale,
já to na veřejnosti řešit nechtěla. Chtěla jsem to s tebou x-krát řešit osobně přes skype, což se taky stalo, ale dokud jsem s tím nešla na veřejnost, tak moje problémy nebyly pro tebe důležité.
A buď upřímný, nechal bys existovat fórum, ve kterém si redaktorka stěžuje na šéfredaktora? O tom silně pochybuju.
To, že nemáš vytříbený styl, to je prostě pravda, má to tak plno lidí, proto jsem taky nabízela, že budu dělat korektury.
Jinak si pořád myslím, že hraješ špinavou hru především ty, navenek předstíráš, jak ti na indie hrách záleží, ale pak tady klidně do komentáře napíšeš, že indie recenze vlastně nikoho nezajímají, a že ti jde především o kliky. Ale tak to holt je, na tohle máme každý jiný názor a řešili jsme to už mnohokrát.
Ještě bych chtěla dodat, že kvůli penězům jsem na Zingu opravdu nebyla. Pro mě za mě bych klidně psala recenze dál zadarmo, ale potřebovala bych tedy nějakou jinou „odměnu“, jako třeba brzké vydání sepsaného díla nebo nějakou komunikaci.
Na závěr bych chtěla říct, že i když nebudeš cenzurovat nic, nemusíš se bát. Za těch pár týdnů od vydání článku se nic nestalo, prostě je pár dní trochu humbuk a pak to utichne, tak co.

Miky napsal:Prosím? O čem teď mluvíš? Jaké zákulisní hry? Redaktoři od srpna 2017 dostávají za své články zaplaceno, za každou práci, kterou pro Zing dělají dostávají zaplaceno. A to díky tomu, že já jsem se vzdal části svého platu a byl navýšen rozpočet ze strany Xzone, což jsem vyjednal já. Jistě se budeš chtít zeptat, proč jsem se části svého platu nevzdal dřív, tak odpovím hned. Do srpna 2017 to nešlo, bydlel jsem v pronajatém bytě, kde byl vysoký nájem, zatímco od srpna 2017 bydlím ve svém vlastním domě a již nemám tak vysoké náklady.

A ještě jednou připomínám, že vždy jsem byl k redaktorům upřímný a všichni věděli, že po finanční stránce na tom Zing není nejlépe. Tereza byla dobrovolnice, která psala články ve svém volném čase a věděla, že za to nebude mít ani korunu. Tak kde jsou ty špinavé hry? Nic jsem ji nesliboval. Až na konci července jsem všem redaktorům psal, že od srpna 2017 budou za své články dostávat peníze.

Kdo další opustil v poslední době redakci? Sama Tereza začala hrát špinavé hry, když si vytvořila další profil a začala mě veřejně špinit a urážet za to, že na Zingu jsou chyby a že některé články vycházejí později. Ano, některé články mají zpoždění pár týdnů a bohužel se stalo, že i měsíc, ale Zing není nafukovací a přednost dostávají recenze, které čtenáře zajímají. Takhle to dělá každý. Navíc máme stanovený rozpočet a ten nelze přesáhnout. Tak jak to potom mám dělat? Mám odložit recenzi očekávané hry, dát místo toho recenzi indie hry, když ta velká recenze bude mít klidně desetkrát větší čtenost? To přece nedává smysl.

Už takhle jsem začal čas od času vydávat dva články za den, aby nebylo to prodlení takové, ale to nejde pokaždé z důvodu financí. Nechci svým redaktorům dlužit peníze, které jim nebudu moci v dalším měsíci dát.

Ta cenzura má svůj smysl. Se podívejte, jak si hromada lidí v komentářích stěžuje, že se tam řeší něco úplně jiného nebo že se tam pár lidí hádá. Potom se objeví Tereza se svým falešným profilem a napíše tam, že nemám vytříbený styl. Na ten komentář odpoví x dalších a off-topic je na světě. Když to chtěla řešit na veřejnosti, měla si k tomu vybrat diskuzní fórum a ne článek o hře.

Miky člen redakce    Já jsem ale vysvětlil, proč jsem takový komentář smazal. Navíc, když podobný komentář smažu, snažím se většinou hned poslat soukromou zprávu a s dotyčným to začít řešit. Takže nevím, proč píšeš zrovna tohle. S tvým názorem nesouhlasím. Ale chápu, každému se člověk nezavděčí. Na Zing chodí tisíce a tisíce lidí denně a zkrátka se najde pár jedinců, kterým není něco po chuti. To je v pořádku, ale není v pořádku to, jakým způsobem to vyjadřují. Ono je nutné se zamyslet nad tím, že jiným zase tyhle komentáře vadí. Oni si chtějí přečíst slušnou diskuzi, která je k věci článku a ne něco jiného. Denně mi chodí spousta stížností na nejrůznější komentáře a jak jsem již psal, nesedím u PC 24 hodin denně, nemůžu tak zastavit každý flame.Mikymiky3    6.11.2017 14:37 Miky

@ odpověď na komentář od Playman:Já jsem ale vysvětlil, proč jsem takový komentář smazal. Navíc, když podobný komentář smažu, snažím se většinou hned poslat soukromou zprávu a s dotyčným to začít řešit. Takže nevím, proč píšeš zrovna tohle. S tvým názorem nesouhlasím. Ale chápu, každému se člověk nezavděčí. Na Zing chodí tisíce a tisíce lidí denně a zkrátka se najde pár jedinců, kterým není něco po chuti. To je v pořádku, ale není v pořádku to, jakým způsobem to vyjadřují. Ono je nutné se zamyslet nad tím, že jiným zase tyhle komentáře vadí. Oni si chtějí přečíst slušnou diskuzi, která je k věci článku a ne něco jiného. Denně mi chodí spousta stížností na nejrůznější komentáře a jak jsem již psal, nesedím u PC 24 hodin denně, nemůžu tak zastavit každý flame.

Playman napsal:Miky ohledně té cenzury. Pochopím když se smaže komentář kterej je hodně za hranou slušného chování, plný vulgarismů atp. Ale to, když smažeš pouhý názor někoho, kterej se ti lidově řečeno "nehodí do krámu" z různých důvodů, to fakt není v pořádku. Jenom proto, že měl odlišný názor a tobě se prostě něchtělo na něj reagovat. Ty by jsi měl ty čtenáře motivovat k tomu, aby zde vznikali platné diskuze a názory, které mají smysl. Měl by jsi takového čtenáře kultivovat. Už na tobě samém bude rozhodnutí, zda chceš být chápán jako prostý cenzor či jako kultivovaný šéfredaktor schopný svébytného projevu, který pomocí rozumné argumentace je schopný přesvědčit druhého o tom, že jeho názor byl chybný.

Někdy naprosto iracionálně mažeš komentáře, které si smazání absolutně nezaslouží. Tím nechráníš Zing před možným vznikem flamu / hádky ale spíše naopak přihráváš k negativnímu prostředí. Výlev který je plný vulgarismů a nevhodného chování necháš být ale opravdový názor, který ti není po chuti, smažeš. Chceš tu diskuzi vést? Nebo ji chceš raději cenzurovat? Zdá se, jako by jsi chtěl spíše to druhé. Tak to již můžeš rovnou všechny komentáře plošně zakázat a být ten zlý "cenzor".

Playman   3x   Miky ohledně té cenzury. Pochopím když se smaže komentář kterej je hodně za hranou slušného chování, plný vulgarismů atp. Ale to, když smažeš pouhý názor někoho, kterej se ti lidově řečeno "nehodí do krámu" z různých důvodů, to fakt není v pořádku. Jenom proto, že měl odlišný názor a tobě se prostě něchtělo na něj reagovat. Ty by jsi měl ty čtenáře motivovat k tomu, aby zde vznikali platné diskuze a názory, které mají smysl. Měl by jsi takového čtenáře kultivovat. Už na tobě samém bude rozhodnutí, zda chceš být chápán jako prostý cenzor či jako kultivovaný šéfredaktor schopný svébytného projevu, který pomocí rozumné argumentace je schopný přesvědčit druhého o tom, že jeho názor byl chybný.

Někdy naprosto iracionálně mažeš komentáře, které si smazání absolutně nezaslouží. Tím nechráníš Zing před možným vznikem flamu / hádky ale spíše naopak přihráváš k negativnímu prostředí. Výlev který je plný vulgarismů a nevhodného chování necháš být ale opravdový názor, který ti není po chuti, smažeš. Chceš tu diskuzi vést? Nebo ji chceš raději cenzurovat? Zdá se, jako by jsi chtěl spíše to druhé. Tak to již můžeš rovnou všechny komentáře plošně zakázat a být ten zlý "cenzor".
Playmanplayman62
    6.11.2017 14:31
Playman

Miky ohledně té cenzury. Pochopím když se smaže komentář kterej je hodně za hranou slušného chování, plný vulgarismů atp. Ale to, když smažeš pouhý názor někoho, kterej se ti lidově řečeno "nehodí do krámu" z různých důvodů, to fakt není v pořádku. Jenom proto, že měl odlišný názor a tobě se prostě něchtělo na něj reagovat. Ty by jsi měl ty čtenáře motivovat k tomu, aby zde vznikali platné diskuze a názory, které mají smysl. Měl by jsi takového čtenáře kultivovat. Už na tobě samém bude rozhodnutí, zda chceš být chápán jako prostý cenzor či jako kultivovaný šéfredaktor schopný svébytného projevu, který pomocí rozumné argumentace je schopný přesvědčit druhého o tom, že jeho názor byl chybný.

Někdy naprosto iracionálně mažeš komentáře, které si smazání absolutně nezaslouží. Tím nechráníš Zing před možným vznikem flamu / hádky ale spíše naopak přihráváš k negativnímu prostředí. Výlev který je plný vulgarismů a nevhodného chování necháš být ale opravdový názor, který ti není po chuti, smažeš. Chceš tu diskuzi vést? Nebo ji chceš raději cenzurovat? Zdá se, jako by jsi chtěl spíše to druhé. Tak to již můžeš rovnou všechny komentáře plošně zakázat a být ten zlý "cenzor".

Miky člen redakce    Čteš my myšlenky. Tohle bude součástí nového Zingu, který za pár měsíců (možná dřív) spustíme. Jde o to, že současný Zing je zastaralý, jeho vývoj probíhal téměř před 8 lety a od té doby se na něm toho moc nedělalo. Rozhodli jsme se proto ho neopravovat a nevylepšovat, ale postavit zbrusu nový web, na jiném redakčním systému a udělat ho moderně a funkčně.Mikymiky3    6.11.2017 12:00 Miky

@ odpověď na komentář od Alfajk:Čteš my myšlenky. Tohle bude součástí nového Zingu, který za pár měsíců (možná dřív) spustíme. Jde o to, že současný Zing je zastaralý, jeho vývoj probíhal téměř před 8 lety a od té doby se na něm toho moc nedělalo. Rozhodli jsme se proto ho neopravovat a nevylepšovat, ale postavit zbrusu nový web, na jiném redakčním systému a udělat ho moderně a funkčně.

Alfajk napsal:Na ten offtopic by mozna pomohl sytém vláken - hlavni komentar a k tomu odpovedi, v defaultu vse nechat rozbaleny s tim, ze si kazdy to vlakno, ktere ho nezajima, muze schovat

Alfajk    Na ten offtopic by mozna pomohl sytém vláken - hlavni komentar a k tomu odpovedi, v defaultu vse nechat rozbaleny s tim, ze si kazdy to vlakno, ktere ho nezajima, muze schovatAlfajkalfajk16671    6.11.2017 11:57 Alfajk

@ odpověď na komentář od Miky:Na ten offtopic by mozna pomohl sytém vláken - hlavni komentar a k tomu odpovedi, v defaultu vse nechat rozbaleny s tim, ze si kazdy to vlakno, ktere ho nezajima, muze schovat

Miky napsal:Prosím? O čem teď mluvíš? Jaké zákulisní hry? Redaktoři od srpna 2017 dostávají za své články zaplaceno, za každou práci, kterou pro Zing dělají dostávají zaplaceno. A to díky tomu, že já jsem se vzdal části svého platu a byl navýšen rozpočet ze strany Xzone, což jsem vyjednal já. Jistě se budeš chtít zeptat, proč jsem se části svého platu nevzdal dřív, tak odpovím hned. Do srpna 2017 to nešlo, bydlel jsem v pronajatém bytě, kde byl vysoký nájem, zatímco od srpna 2017 bydlím ve svém vlastním domě a již nemám tak vysoké náklady.

A ještě jednou připomínám, že vždy jsem byl k redaktorům upřímný a všichni věděli, že po finanční stránce na tom Zing není nejlépe. Tereza byla dobrovolnice, která psala články ve svém volném čase a věděla, že za to nebude mít ani korunu. Tak kde jsou ty špinavé hry? Nic jsem ji nesliboval. Až na konci července jsem všem redaktorům psal, že od srpna 2017 budou za své články dostávat peníze.

Kdo další opustil v poslední době redakci? Sama Tereza začala hrát špinavé hry, když si vytvořila další profil a začala mě veřejně špinit a urážet za to, že na Zingu jsou chyby a že některé články vycházejí později. Ano, některé články mají zpoždění pár týdnů a bohužel se stalo, že i měsíc, ale Zing není nafukovací a přednost dostávají recenze, které čtenáře zajímají. Takhle to dělá každý. Navíc máme stanovený rozpočet a ten nelze přesáhnout. Tak jak to potom mám dělat? Mám odložit recenzi očekávané hry, dát místo toho recenzi indie hry, když ta velká recenze bude mít klidně desetkrát větší čtenost? To přece nedává smysl.

Už takhle jsem začal čas od času vydávat dva články za den, aby nebylo to prodlení takové, ale to nejde pokaždé z důvodu financí. Nechci svým redaktorům dlužit peníze, které jim nebudu moci v dalším měsíci dát.

Ta cenzura má svůj smysl. Se podívejte, jak si hromada lidí v komentářích stěžuje, že se tam řeší něco úplně jiného nebo že se tam pár lidí hádá. Potom se objeví Tereza se svým falešným profilem a napíše tam, že nemám vytříbený styl. Na ten komentář odpoví x dalších a off-topic je na světě. Když to chtěla řešit na veřejnosti, měla si k tomu vybrat diskuzní fórum a ne článek o hře.

Miky člen redakce   3x   Prosím? O čem teď mluvíš? Jaké zákulisní hry? Redaktoři od srpna 2017 dostávají za své články zaplaceno, za každou práci, kterou pro Zing dělají dostávají zaplaceno. A to díky tomu, že já jsem se vzdal části svého platu a byl navýšen rozpočet ze strany Xzone, což jsem vyjednal já. Jistě se budeš chtít zeptat, proč jsem se části svého platu nevzdal dřív, tak odpovím hned. Do srpna 2017 to nešlo, bydlel jsem v pronajatém bytě, kde byl vysoký nájem, zatímco od srpna 2017 bydlím ve svém vlastním domě a již nemám tak vysoké náklady.

A ještě jednou připomínám, že vždy jsem byl k redaktorům upřímný a všichni věděli, že po finanční stránce na tom Zing není nejlépe. Tereza byla dobrovolnice, která psala články ve svém volném čase a věděla, že za to nebude mít ani korunu. Tak kde jsou ty špinavé hry? Nic jsem ji nesliboval. Až na konci července jsem všem redaktorům psal, že od srpna 2017 budou za své články dostávat peníze.

Kdo další opustil v poslední době redakci? Sama Tereza začala hrát špinavé hry, když si vytvořila další profil a začala mě veřejně špinit a urážet za to, že na Zingu jsou chyby a že některé články vycházejí později. Ano, některé články mají zpoždění pár týdnů a bohužel se stalo, že i měsíc, ale Zing není nafukovací a přednost dostávají recenze, které čtenáře zajímají. Takhle to dělá každý. Navíc máme stanovený rozpočet a ten nelze přesáhnout. Tak jak to potom mám dělat? Mám odložit recenzi očekávané hry, dát místo toho recenzi indie hry, když ta velká recenze bude mít klidně desetkrát větší čtenost? To přece nedává smysl.

Už takhle jsem začal čas od času vydávat dva články za den, aby nebylo to prodlení takové, ale to nejde pokaždé z důvodu financí. Nechci svým redaktorům dlužit peníze, které jim nebudu moci v dalším měsíci dát.

Ta cenzura má svůj smysl. Se podívejte, jak si hromada lidí v komentářích stěžuje, že se tam řeší něco úplně jiného nebo že se tam pár lidí hádá. Potom se objeví Tereza se svým falešným profilem a napíše tam, že nemám vytříbený styl. Na ten komentář odpoví x dalších a off-topic je na světě. Když to chtěla řešit na veřejnosti, měla si k tomu vybrat diskuzní fórum a ne článek o hře.
Mikymiky3
    6.11.2017 09:58
Miky

@ odpověď na komentář od Wast:Prosím? O čem teď mluvíš? Jaké zákulisní hry? Redaktoři od srpna 2017 dostávají za své články zaplaceno, za každou práci, kterou pro Zing dělají dostávají zaplaceno. A to díky tomu, že já jsem se vzdal části svého platu a byl navýšen rozpočet ze strany Xzone, což jsem vyjednal já. Jistě se budeš chtít zeptat, proč jsem se části svého platu nevzdal dřív, tak odpovím hned. Do srpna 2017 to nešlo, bydlel jsem v pronajatém bytě, kde byl vysoký nájem, zatímco od srpna 2017 bydlím ve svém vlastním domě a již nemám tak vysoké náklady.

A ještě jednou připomínám, že vždy jsem byl k redaktorům upřímný a všichni věděli, že po finanční stránce na tom Zing není nejlépe. Tereza byla dobrovolnice, která psala články ve svém volném čase a věděla, že za to nebude mít ani korunu. Tak kde jsou ty špinavé hry? Nic jsem ji nesliboval. Až na konci července jsem všem redaktorům psal, že od srpna 2017 budou za své články dostávat peníze.

Kdo další opustil v poslední době redakci? Sama Tereza začala hrát špinavé hry, když si vytvořila další profil a začala mě veřejně špinit a urážet za to, že na Zingu jsou chyby a že některé články vycházejí později. Ano, některé články mají zpoždění pár týdnů a bohužel se stalo, že i měsíc, ale Zing není nafukovací a přednost dostávají recenze, které čtenáře zajímají. Takhle to dělá každý. Navíc máme stanovený rozpočet a ten nelze přesáhnout. Tak jak to potom mám dělat? Mám odložit recenzi očekávané hry, dát místo toho recenzi indie hry, když ta velká recenze bude mít klidně desetkrát větší čtenost? To přece nedává smysl.

Už takhle jsem začal čas od času vydávat dva články za den, aby nebylo to prodlení takové, ale to nejde pokaždé z důvodu financí. Nechci svým redaktorům dlužit peníze, které jim nebudu moci v dalším měsíci dát.

Ta cenzura má svůj smysl. Se podívejte, jak si hromada lidí v komentářích stěžuje, že se tam řeší něco úplně jiného nebo že se tam pár lidí hádá. Potom se objeví Tereza se svým falešným profilem a napíše tam, že nemám vytříbený styl. Na ten komentář odpoví x dalších a off-topic je na světě. Když to chtěla řešit na veřejnosti, měla si k tomu vybrat diskuzní fórum a ne článek o hře.

Wast napsal:Je docela alarmující, že se se k návštěvníkům a tedy čtenářům Zingu neustále dostávají informace o podivné zákulisní hře. Řešení je stále v nedohlednu a stále zní stejná a už notně ohraná písnička. Nechtělo by to vážně se zamyslet a spustit nějakou sebereflexi?

Je mi hrozně líto lidí kteří problémy co tady jsou zlehčují a nebo se dokonce snaží lézt vlivným lidem do zadnice. U podobných lidí bych byl opatrný a rozlišoval bych jen dle toho jak kdo je pro web užitečný a že tady ta autorka byla užitečná není žádných pochyb. Na místě dotyčného šéfredaktora bych volil omluvu jednak je to žena a navíc má pravdu. Nebyla přece jediná která se rozhodla opustit redakci Zingu což dokazuje, že je to větší problém než se může zdát.

Strec    Taky se přidám, že takto vytáhnout špinavy prádlo není zrovna můj šálek kakaa. Ale nepřijde ti i špatný, že to je třeba pravda. A když už je to špinavy prádlo venku, není už na čase ho vyprat? Do motivů já nevidím a sám nevím, co bych udělal v její kůži.Strecstrec4311    5.11.2017 22:34 Strec

@ odpověď na komentář od Narw:Taky se přidám, že takto vytáhnout špinavy prádlo není zrovna můj šálek kakaa. Ale nepřijde ti i špatný, že to je třeba pravda. A když už je to špinavy prádlo venku, není už na čase ho vyprat? Do motivů já nevidím a sám nevím, co bych udělal v její kůži.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Narw napsal:Asi půjdu proti proudu, ale Mikiho se zastanu. Celej článek mi přijde neuvěřitelně dětinskej. Umíš hezky psát a nic proti Tobě nemam, ale takhle vytahovat špínu, to mi přijde trapný.

Viděli jste vy hejtři někdy konzolistu, eurogamera nebo games? Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. Zing je tak skoro jedinej herní web, kterej má slušnýho šéfredaktora a relativně slušný diskuze.

Wast   4x   Je docela alarmující, že se se k návštěvníkům a tedy čtenářům Zingu neustále dostávají informace o podivné zákulisní hře. Řešení je stále v nedohlednu a stále zní stejná a už notně ohraná písnička. Nechtělo by to vážně se zamyslet a spustit nějakou sebereflexi?

Je mi hrozně líto lidí kteří problémy co tady jsou zlehčují a nebo se dokonce snaží lézt vlivným lidem do zadnice. U podobných lidí bych byl opatrný a rozlišoval bych jen dle toho jak kdo je pro web užitečný a že tady ta autorka byla užitečná není žádných pochyb. Na místě dotyčného šéfredaktora bych volil omluvu jednak je to žena a navíc má pravdu. Nebyla přece jediná která se rozhodla opustit redakci Zingu což dokazuje, že je to větší problém než se může zdát.
Wastwast14199
    5.11.2017 18:50
Wast

@ odpověď na komentář od Miky:Je docela alarmující, že se se k návštěvníkům a tedy čtenářům Zingu neustále dostávají informace o podivné zákulisní hře. Řešení je stále v nedohlednu a stále zní stejná a už notně ohraná písnička. Nechtělo by to vážně se zamyslet a spustit nějakou sebereflexi?

Je mi hrozně líto lidí kteří problémy co tady jsou zlehčují a nebo se dokonce snaží lézt vlivným lidem do zadnice. U podobných lidí bych byl opatrný a rozlišoval bych jen dle toho jak kdo je pro web užitečný a že tady ta autorka byla užitečná není žádných pochyb. Na místě dotyčného šéfredaktora bych volil omluvu jednak je to žena a navíc má pravdu. Nebyla přece jediná která se rozhodla opustit redakci Zingu což dokazuje, že je to větší problém než se může zdát.

Miky napsal:Zadarmo sice psala, ale věděla o tom, když už nastupovala na Zing. Na tom přece není nic špatného. V současné době již všem autorům za články platím.

to FireWolf: To není o tom, že bych ty komentáře nechával na webu záměrně. Spíše se tvoří v době, kdy nejsem online a poté již nemá moc smysl tu debatu zastavovat nebo se ji snažit brzdit.

Miky člen redakce   1x   Zadarmo sice psala, ale věděla o tom, když už nastupovala na Zing. Na tom přece není nic špatného. V současné době již všem autorům za články platím.

to FireWolf: To není o tom, že bych ty komentáře nechával na webu záměrně. Spíše se tvoří v době, kdy nejsem online a poté již nemá moc smysl tu debatu zastavovat nebo se ji snažit brzdit.
Mikymiky3
    5.11.2017 18:20
Miky

@ odpověď na komentář od Narw:Zadarmo sice psala, ale věděla o tom, když už nastupovala na Zing. Na tom přece není nic špatného. V současné době již všem autorům za články platím.

to FireWolf: To není o tom, že bych ty komentáře nechával na webu záměrně. Spíše se tvoří v době, kdy nejsem online a poté již nemá moc smysl tu debatu zastavovat nebo se ji snažit brzdit.

Narw napsal:Je to možné, ale určitě ne tak běžné jako na zmíněných webech.

Pokud by však byl Miki takový diktátor, jak ho tady popisujete, nesmazal by i tento blogový příspěvek?

Mě v článku spíš zaráží to, že si jim dělala recenze zadarmo. To bych se teda na ně z vysoka vy. . kašlal. Už to vidím po několikáté si stěžovat některého z autorů na to, že jim někdo neplatí. To je v téhle "branži" běžné? To mi přijde neuvěřitelné, aby v dnešní době nebyl člověk za své úsilí odměněn. Obzvlášť, pokud tvoří obsah webu, který patří někomu jako Xzone. Nemluvím o tisícových odměnách, ale pár stovek?

Narw   2x   Je to možné, ale určitě ne tak běžné jako na zmíněných webech.

Pokud by však byl Miki takový diktátor, jak ho tady popisujete, nesmazal by i tento blogový příspěvek?

Mě v článku spíš zaráží to, že si jim dělala recenze zadarmo. To bych se teda na ně z vysoka vy. . kašlal. Už to vidím po několikáté si stěžovat některého z autorů na to, že jim někdo neplatí. To je v téhle "branži" běžné? To mi přijde neuvěřitelné, aby v dnešní době nebyl člověk za své úsilí odměněn. Obzvlášť, pokud tvoří obsah webu, který patří někomu jako Xzone. Nemluvím o tisícových odměnách, ale pár stovek?
Narwnarw57671
    5.11.2017 18:05
Narw

@ odpověď na komentář od FireWolf:Je to možné, ale určitě ne tak běžné jako na zmíněných webech.

Pokud by však byl Miki takový diktátor, jak ho tady popisujete, nesmazal by i tento blogový příspěvek?

Mě v článku spíš zaráží to, že si jim dělala recenze zadarmo. To bych se teda na ně z vysoka vy. . kašlal. Už to vidím po několikáté si stěžovat některého z autorů na to, že jim někdo neplatí. To je v téhle "branži" běžné? To mi přijde neuvěřitelné, aby v dnešní době nebyl člověk za své úsilí odměněn. Obzvlášť, pokud tvoří obsah webu, který patří někomu jako Xzone. Nemluvím o tisícových odměnách, ale pár stovek?

FireWolf napsal:"Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. "

Vždyť i na Zingu tohle najdeš. Jsou články, kde si pár lidí píše bez nejmenších problémů a tam se mažou komentáře nebo se upozorní na to, že to nesouvisí s článkem. A pak jsou články, kde se jen uráží, nadává a nikdo s tím nic nedělá (viz různé osobní spory, neustálé vytahování PC vs konzole, xbox vs ps apod. ) .

FireWolf   2x   "Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. "

Vždyť i na Zingu tohle najdeš. Jsou články, kde si pár lidí píše bez nejmenších problémů a tam se mažou komentáře nebo se upozorní na to, že to nesouvisí s článkem. A pak jsou články, kde se jen uráží, nadává a nikdo s tím nic nedělá (viz různé osobní spory, neustálé vytahování PC vs konzole, xbox vs ps apod. ) .
FireWolffirewolf28784
    5.11.2017 17:21
FireWolf

@ odpověď na komentář od Narw:"Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. "

Vždyť i na Zingu tohle najdeš. Jsou články, kde si pár lidí píše bez nejmenších problémů a tam se mažou komentáře nebo se upozorní na to, že to nesouvisí s článkem. A pak jsou články, kde se jen uráží, nadává a nikdo s tím nic nedělá (viz různé osobní spory, neustálé vytahování PC vs konzole, xbox vs ps apod. ) .

Narw napsal:Asi půjdu proti proudu, ale Mikiho se zastanu. Celej článek mi přijde neuvěřitelně dětinskej. Umíš hezky psát a nic proti Tobě nemam, ale takhle vytahovat špínu, to mi přijde trapný.

Viděli jste vy hejtři někdy konzolistu, eurogamera nebo games? Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. Zing je tak skoro jedinej herní web, kterej má slušnýho šéfredaktora a relativně slušný diskuze.

Ylbirda   2x   To je v pořádku, klidně ti to může přijít dětinské. Mě zase přijde dětinské mazání komentářů. Respektive ignorování problémů. Každý to máme holt nastaveno jinak a mě třeba jiné weby nezajímají, protože jiné weby nenavštěvuju.Ylbirdaylbirda69978    5.11.2017 15:24 Ylbirda

@ odpověď na komentář od Narw:To je v pořádku, klidně ti to může přijít dětinské. Mě zase přijde dětinské mazání komentářů. Respektive ignorování problémů. Každý to máme holt nastaveno jinak a mě třeba jiné weby nezajímají, protože jiné weby nenavštěvuju.

Narw napsal:Asi půjdu proti proudu, ale Mikiho se zastanu. Celej článek mi přijde neuvěřitelně dětinskej. Umíš hezky psát a nic proti Tobě nemam, ale takhle vytahovat špínu, to mi přijde trapný.

Viděli jste vy hejtři někdy konzolistu, eurogamera nebo games? Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. Zing je tak skoro jedinej herní web, kterej má slušnýho šéfredaktora a relativně slušný diskuze.

Narw   3x   Asi půjdu proti proudu, ale Mikiho se zastanu. Celej článek mi přijde neuvěřitelně dětinskej. Umíš hezky psát a nic proti Tobě nemam, ale takhle vytahovat špínu, to mi přijde trapný.

Viděli jste vy hejtři někdy konzolistu, eurogamera nebo games? Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. Zing je tak skoro jedinej herní web, kterej má slušnýho šéfredaktora a relativně slušný diskuze.
Narwnarw57671
    5.11.2017 09:23
Narw

Asi půjdu proti proudu, ale Mikiho se zastanu. Celej článek mi přijde neuvěřitelně dětinskej. Umíš hezky psát a nic proti Tobě nemam, ale takhle vytahovat špínu, to mi přijde trapný.

Viděli jste vy hejtři někdy konzolistu, eurogamera nebo games? Všechny 3 weby záměrně tvoří obsah o kterém ví, že se v diskuzích budou lidi hádat a jim tak zvyšovat návštěvnost. Zing je tak skoro jedinej herní web, kterej má slušnýho šéfredaktora a relativně slušný diskuze.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Strec   3x   Taky bych po poznámce o mazání komentářů a hlavně k jejich úpravám něco napsal... kecám mám to už dávno napsané a málem odeslané. Ale nějak se mi to nechce ve výsledku vytahovat na světlo. Je to celkem vtipny, hlavně když jsou známi všechny okolnosti a co víc, že je to pravda :D. Docela bych se rád podělil a možná se někdy i podělím, ale teď mi to přijde jako kopání do ležící oběti.
A kdo ví, třeba by se to mohlo ještě obrátit proti mě :D. Magie tlačítka DELETE je nezměrná. A v šikovných rukou dokáže i poupravit pravou podstatu věci. Řeknete si, že znalost obranné magie zvané "Screen obrazovky" je řešení... ale opak je pravdou. Je to pouze protiopatření, které opomenuté před použitím DELETE nezmůže nic. A neopomenuté je pouze důkazem křivdy.
Ale třeba někdy, až nebude taková vážná atmosféra, tak na pobavení možná. I když už mi Zing není tak blízký srdci jako dřív, tak nějakej respekt tu ještě je.
Jinak se omlouvám za mou opožděnější reakci, ale už tu nevěnuji takovou pozornost jako dříve a na tento článek jsem narazil čistě náhodou. Hodně úspěchu ve psaní a dalšího rozvoje Terko.
Strecstrec4311
    24.10.2017 23:36
Strec

Taky bych po poznámce o mazání komentářů a hlavně k jejich úpravám něco napsal... kecám mám to už dávno napsané a málem odeslané. Ale nějak se mi to nechce ve výsledku vytahovat na světlo. Je to celkem vtipny, hlavně když jsou známi všechny okolnosti a co víc, že je to pravda :D. Docela bych se rád podělil a možná se někdy i podělím, ale teď mi to přijde jako kopání do ležící oběti.
A kdo ví, třeba by se to mohlo ještě obrátit proti mě :D. Magie tlačítka DELETE je nezměrná. A v šikovných rukou dokáže i poupravit pravou podstatu věci. Řeknete si, že znalost obranné magie zvané "Screen obrazovky" je řešení... ale opak je pravdou. Je to pouze protiopatření, které opomenuté před použitím DELETE nezmůže nic. A neopomenuté je pouze důkazem křivdy.
Ale třeba někdy, až nebude taková vážná atmosféra, tak na pobavení možná. I když už mi Zing není tak blízký srdci jako dřív, tak nějakej respekt tu ještě je.
Jinak se omlouvám za mou opožděnější reakci, ale už tu nevěnuji takovou pozornost jako dříve a na tento článek jsem narazil čistě náhodou. Hodně úspěchu ve psaní a dalšího rozvoje Terko.Komentář byl autorem naposledy upraven 24.10.2017 23:51

Původní verze před úpravami:Taky bych po poznámce o mazání komentářů a hlavně k jejich úpravám něco napsal... kecám mám to už dávno napsané a málem odeslané. Ale nějak se mi to nechce ve výsledku vytahovat na světlo. Je to celkem vtipny, hlavně když jsou známi všechny okolnosti a co víc, že je to pravda :D. Docela bych se rád podělil a možná se někdy i podělím, ale teď mi to přijde jako kopání do ležící oběti. A kdo ví, třeba by se to mohlo ještě obrátit proti mě :D. Magie tlačítka DELETE je nezměrná. A v šikovných rukou dokáže i poupravit pravou podstatu věci. Ale třeba někdy, až nebude taková vážná atmosféra, tak na pobavení možná. I když už mi Zing není tak blízký srdci jako dřív, tak nějakej respekt tu ještě je.

Lootmaster    Je potřeba si uvědomit, že nezáleží na zápisu a typu hodnocení. Důležitější je objektivní udělení hodnocení do daného systému.Lootmasterlootmaster5989    17.10.2017 12:00 Lootmaster

Je potřeba si uvědomit, že nezáleží na zápisu a typu hodnocení. Důležitější je objektivní udělení hodnocení do daného systému.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Playman   3x   „Cenzor je dřevo tužky, jež prorostlo do člověka, nebo člověk, který se proměnil v tužku, je to krokodýl, číhající na břehu ideového proudu a ukusující hlavu literátům, kteří v něm plavou... Cenzura je mladší ze dvou ohavných sester - starší se jmenuje Inkvizice. “

Smazat takový názor, který ničím neporušuje dobré mravy ani zákony této republiky a smazat ho jen proto, že s ním nesouhlasím a mažu ho jen proto, že můžu, není dobré ani mravní. (Jak už tu padlo: "pak takovýto člověk v mých očích selhal lidsky") .

Na druhou stranu, řídit tento kolos tak, aby měl úroveň není lehké. Již mnoho dobrých lidí prostě odešlo na jiné weby či prostě svoje životy směřovali někam jinam pryč od her. Ylbirdo, mnoho štěstí, patří ti určitě dík za tu práci, kterou jsi tomuto webu věnovala. Kritické názory nás posouvají dále. Já osobně jsem tu taky nějáký ten pátek. A nehodnotil bych přímo Michala, jen bych řekl, že hranice mezi diskuzí a hádkou je velmi tenká. Když se smaže pouhý názor někoho, tak to má přímo opačný efekt. Celý web prostě zavrhne, což je škoda. Jak už jsem psal v komentáři pod jistou novinkou "Motor zvaný Miky je sice rychlý a šikovný ale někdy má prostě krátkozraké vidění". Jak píšeš johnny_jay, žádnou chuť do nikoho kopat nemám. Jen se snažím o konstruktivní kritiku. Tedy o věc, která je důležitá. Pokud mi na něčem záleží, nenechám aby se to samo postupně zkazilo. To je celé.
Playmanplayman62
    16.10.2017 20:54
Playman

„Cenzor je dřevo tužky, jež prorostlo do člověka, nebo člověk, který se proměnil v tužku, je to krokodýl, číhající na břehu ideového proudu a ukusující hlavu literátům, kteří v něm plavou... Cenzura je mladší ze dvou ohavných sester - starší se jmenuje Inkvizice. “

Smazat takový názor, který ničím neporušuje dobré mravy ani zákony této republiky a smazat ho jen proto, že s ním nesouhlasím a mažu ho jen proto, že můžu, není dobré ani mravní. (Jak už tu padlo: "pak takovýto člověk v mých očích selhal lidsky") .

Na druhou stranu, řídit tento kolos tak, aby měl úroveň není lehké. Již mnoho dobrých lidí prostě odešlo na jiné weby či prostě svoje životy směřovali někam jinam pryč od her. Ylbirdo, mnoho štěstí, patří ti určitě dík za tu práci, kterou jsi tomuto webu věnovala. Kritické názory nás posouvají dále. Já osobně jsem tu taky nějáký ten pátek. A nehodnotil bych přímo Michala, jen bych řekl, že hranice mezi diskuzí a hádkou je velmi tenká. Když se smaže pouhý názor někoho, tak to má přímo opačný efekt. Celý web prostě zavrhne, což je škoda. Jak už jsem psal v komentáři pod jistou novinkou "Motor zvaný Miky je sice rychlý a šikovný ale někdy má prostě krátkozraké vidění". Jak píšeš johnny_jay, žádnou chuť do nikoho kopat nemám. Jen se snažím o konstruktivní kritiku. Tedy o věc, která je důležitá. Pokud mi na něčem záleží, nenechám aby se to samo postupně zkazilo. To je celé.

Riley člen redakce    Ono by v podstatě stačilo doporučuji/nedoporučuji/na vážkách, přičemž to poslední by se dávalo v určitých případech. Jednalo by se o hry, které by měli hodně chyb nebo rozporcovaného obsahu a lidé by o nich měli přemýšlet až po nějaké době. Šlo by třeba Mass Effect: Andromeda, kdy by si měl hráč počkat až na opravení nedostatků skrze patche. Popřípadě titul, který by se vyplátil si pořídit až poté, co vyjdou všechny DLC a bude k dostání až ve speciální edici. Nebo druhá strana mince a to případ, kdy by měli hráči investovat do hry co nejdříve. Jednalo by se o tituly, kterým se předpovídá krátká životnost (online samozřejmě) a hrozí, že v následujících měsících by nebylo s kým hrát. To se týkalo hlavně prvního Titanfall. Tohle hodnocení by se následně doplnilo vysvětlujícím textem proč a jak.Rileyriley22147    16.10.2017 20:53 Riley

@ odpověď na komentář od killjezor:Ono by v podstatě stačilo doporučuji/nedoporučuji/na vážkách, přičemž to poslední by se dávalo v určitých případech. Jednalo by se o hry, které by měli hodně chyb nebo rozporcovaného obsahu a lidé by o nich měli přemýšlet až po nějaké době. Šlo by třeba Mass Effect: Andromeda, kdy by si měl hráč počkat až na opravení nedostatků skrze patche. Popřípadě titul, který by se vyplátil si pořídit až poté, co vyjdou všechny DLC a bude k dostání až ve speciální edici. Nebo druhá strana mince a to případ, kdy by měli hráči investovat do hry co nejdříve. Jednalo by se o tituly, kterým se předpovídá krátká životnost (online samozřejmě) a hrozí, že v následujících měsících by nebylo s kým hrát. To se týkalo hlavně prvního Titanfall. Tohle hodnocení by se následně doplnilo vysvětlujícím textem proč a jak.

killjezor napsal:Mi se líbilo hodnocení Yes/No. Dával to myslím rockpapershotgun. com. kdo chtěl vědět víc, musel si přečíst text.

killjezor člen redakce   1x   Mi se líbilo hodnocení Yes/No. Dával to myslím rockpapershotgun. com. kdo chtěl vědět víc, musel si přečíst text.killjezorkilljezor26380    16.10.2017 20:35 killjezor

@ odpověď na komentář od Bruce Wayne:Mi se líbilo hodnocení Yes/No. Dával to myslím rockpapershotgun. com. kdo chtěl vědět víc, musel si přečíst text.

Bruce Wayne napsal:Vždycky to jde nějak vymyslet... Není problém ve stupnicích... Je problém v lidech... Jou recenzenti, kteří dokáží využít plný rozsah stovkové stupnice (ne jenom prsknout náhodné číslo) a jsou recenzenti, kteří nedokáží pracovat ani s tou desetibodovou stupnicí... Pak je problém v lidech, kteří vidí průměr u sedmi z deseti...
Doporučuji nebo Nedoporučuji by bohatě stačilo protože existuje ještě verdikt, ve kterém by se dalo vepsat to co jsi již napsal a jaká sorta lidí si v tom najde zalíbení.

johnny_jay   5x   Takový ten nepravidelný příspěvek, ve kterém mají najednou všichni strašnou chuť si kopnout do Zingu. Býval bych se rozepsal, ale jednak mám naštěstí lepší věci na dělání a druhak by mi skrze mou upřímnost a absolutní nekorektnost vynesl zasloužený BAN a spoustu rozhořčených reakcí. Takže jen řeknu, že když už mám na něco plivat, tak by bylo fajn, abych já sám nebyl idiot (například jako teď Ben Affleck) . Zing má možná nějaké mezery, jenže když to porovnám s ostatními weby, které tady jsou, tak je to jak nebe a dudy :)johnny_jayjohnny_jay30163    14.10.2017 16:04 johnny_jay

Takový ten nepravidelný příspěvek, ve kterém mají najednou všichni strašnou chuť si kopnout do Zingu. Býval bych se rozepsal, ale jednak mám naštěstí lepší věci na dělání a druhak by mi skrze mou upřímnost a absolutní nekorektnost vynesl zasloužený BAN a spoustu rozhořčených reakcí. Takže jen řeknu, že když už mám na něco plivat, tak by bylo fajn, abych já sám nebyl idiot (například jako teď Ben Affleck) . Zing má možná nějaké mezery, jenže když to porovnám s ostatními weby, které tady jsou, tak je to jak nebe a dudy :)

FireWolf   2x   Jo, přesně tak, ono to je hlavně v lidech. Dost často navíc výsledná známka neodpovídá textu recenze, což mnohdy bije do očí. Možná by bylo nejlepší se na to vykašlat a zrušit číselné hodnocení úplně. Někteří lidé jen mrknou na známku, jiní si přečtou jen klady a zápory. V dnešní době je hodně lidí líných číst si delší texty (a slovem delší myslím už od pár vět nahoru) , takže i tady je zakopaný pes. Variant je fakt hodně, já se třeba na Steamu setkal i s recenzentem, který nedává hře číselné hodnocení, ale volí jednu z položek ohledně vhodné doby k nákupu hry. Tzn. že buď se vyplatí koupit za plnou cenu nebo se vyplatí koupit se slevou, s velkou slevou a nebo vůbec ne.

Taky, jak tu dole někdo podotkl, by měl dělat recenze člověk, který má s daným žánrem zkušenosti. Já sám jsem v minulosti musel napsat recenzi na pár her, u kterých mi ten žánr nevyhovoval, případně jsem byl nováčkem a pokud nemá člověk s čím srovnávat, tak je to bída. Samozřejmě se to nesmí dostat ale do extrému, kdy jednu sérii recenzuje jen jeden člověk. Chtělo by to udělat něco, co je tuším i občas tady - že se na jednu hru podívá více lidí a každý napíše svůj názor. Ale tohle je debata fakt na dlouho.

Poznámka na konec: pamatujete, jak na Zingu byl s velkou slávou představen ještě dodatečný systém slovního ohodnocení, o kterém od té doby nebyla ani jediná zmínka? :D
FireWolffirewolf28784
    14.10.2017 13:19
FireWolf

@ odpověď na komentář od Bruce Wayne:Jo, přesně tak, ono to je hlavně v lidech. Dost často navíc výsledná známka neodpovídá textu recenze, což mnohdy bije do očí. Možná by bylo nejlepší se na to vykašlat a zrušit číselné hodnocení úplně. Někteří lidé jen mrknou na známku, jiní si přečtou jen klady a zápory. V dnešní době je hodně lidí líných číst si delší texty (a slovem delší myslím už od pár vět nahoru) , takže i tady je zakopaný pes. Variant je fakt hodně, já se třeba na Steamu setkal i s recenzentem, který nedává hře číselné hodnocení, ale volí jednu z položek ohledně vhodné doby k nákupu hry. Tzn. že buď se vyplatí koupit za plnou cenu nebo se vyplatí koupit se slevou, s velkou slevou a nebo vůbec ne.

Taky, jak tu dole někdo podotkl, by měl dělat recenze člověk, který má s daným žánrem zkušenosti. Já sám jsem v minulosti musel napsat recenzi na pár her, u kterých mi ten žánr nevyhovoval, případně jsem byl nováčkem a pokud nemá člověk s čím srovnávat, tak je to bída. Samozřejmě se to nesmí dostat ale do extrému, kdy jednu sérii recenzuje jen jeden člověk. Chtělo by to udělat něco, co je tuším i občas tady - že se na jednu hru podívá více lidí a každý napíše svůj názor. Ale tohle je debata fakt na dlouho.

Poznámka na konec: pamatujete, jak na Zingu byl s velkou slávou představen ještě dodatečný systém slovního ohodnocení, o kterém od té doby nebyla ani jediná zmínka? :D

Bruce Wayne napsal:Vždycky to jde nějak vymyslet... Není problém ve stupnicích... Je problém v lidech... Jou recenzenti, kteří dokáží využít plný rozsah stovkové stupnice (ne jenom prsknout náhodné číslo) a jsou recenzenti, kteří nedokáží pracovat ani s tou desetibodovou stupnicí... Pak je problém v lidech, kteří vidí průměr u sedmi z deseti...
Doporučuji nebo Nedoporučuji by bohatě stačilo protože existuje ještě verdikt, ve kterém by se dalo vepsat to co jsi již napsal a jaká sorta lidí si v tom najde zalíbení.

KamilZ   1x   Ke stovkové stupnici - docela by mě zajímalo, jak by recenzent hájil, že dal hře 73/100 a ne 74/100 (nebo 72/100) , kde je ten rozdíl. Chtěl bych pak vidět velmi podrobný rozklad po jednotlivých částech toho čísla, jak k němu došel, proč zrovna 73 a ne 74. To z textu recenze nevyplyne.

Nevěřím, že někdo dokáže využít a zdůvodnit více jak 10 stupňů a i to je podle mě nesmysl. Takže většina stovkových stupnic je stejně jen po krocích po 10 (neberu samozřejmě v potaz následné průměrování více výsledků) .
KamilZkamilz54152
    14.10.2017 13:15
KamilZ

@ odpověď na komentář od Bruce Wayne:Ke stovkové stupnici - docela by mě zajímalo, jak by recenzent hájil, že dal hře 73/100 a ne 74/100 (nebo 72/100) , kde je ten rozdíl. Chtěl bych pak vidět velmi podrobný rozklad po jednotlivých částech toho čísla, jak k němu došel, proč zrovna 73 a ne 74. To z textu recenze nevyplyne.

Nevěřím, že někdo dokáže využít a zdůvodnit více jak 10 stupňů a i to je podle mě nesmysl. Takže většina stovkových stupnic je stejně jen po krocích po 10 (neberu samozřejmě v potaz následné průměrování více výsledků) .

Bruce Wayne napsal:Vždycky to jde nějak vymyslet... Není problém ve stupnicích... Je problém v lidech... Jou recenzenti, kteří dokáží využít plný rozsah stovkové stupnice (ne jenom prsknout náhodné číslo) a jsou recenzenti, kteří nedokáží pracovat ani s tou desetibodovou stupnicí... Pak je problém v lidech, kteří vidí průměr u sedmi z deseti...
Doporučuji nebo Nedoporučuji by bohatě stačilo protože existuje ještě verdikt, ve kterém by se dalo vepsat to co jsi již napsal a jaká sorta lidí si v tom najde zalíbení.

Bruce Wayne   2x   Vždycky to jde nějak vymyslet... Není problém ve stupnicích... Je problém v lidech... Jou recenzenti, kteří dokáží využít plný rozsah stovkové stupnice (ne jenom prsknout náhodné číslo) a jsou recenzenti, kteří nedokáží pracovat ani s tou desetibodovou stupnicí... Pak je problém v lidech, kteří vidí průměr u sedmi z deseti...
Doporučuji nebo Nedoporučuji by bohatě stačilo protože existuje ještě verdikt, ve kterém by se dalo vepsat to co jsi již napsal a jaká sorta lidí si v tom najde zalíbení.
Bruce Waynebruce-wayne24219
    14.10.2017 12:13
Bruce Wayne

@ odpověď na komentář od FireWolf:Vždycky to jde nějak vymyslet... Není problém ve stupnicích... Je problém v lidech... Jou recenzenti, kteří dokáží využít plný rozsah stovkové stupnice (ne jenom prsknout náhodné číslo) a jsou recenzenti, kteří nedokáží pracovat ani s tou desetibodovou stupnicí... Pak je problém v lidech, kteří vidí průměr u sedmi z deseti...
Doporučuji nebo Nedoporučuji by bohatě stačilo protože existuje ještě verdikt, ve kterém by se dalo vepsat to co jsi již napsal a jaká sorta lidí si v tom najde zalíbení.

FireWolf napsal:Já myslím, že doporučuji nebo nedoporučuji by u recenzí moc nesedělo. Stačí se podívat na Steam, kde je víceméně takový systém a jsou s ním dost často problémy. U některých her je prostě těžké vybrat, zda ji doporučíte nebo ne, jelikož má třeba jednu chybu a záleží na každém, zda je pro něj tak moc důležitá. Desítková stupnice je moc rozsáhlá, takže stupnice o pěti bodech by plně stačila.

1 - špatná hra, jejíž hraní se nedoporučuje
2 - hra má hromadu chyb, ale taky pár dobrých vlastností (když už, tak doporučena koupě ve velké slevě)
3 - průměrná hra, nic nového, ale dá se to hrát
4 - lehce nadprůměrná hra, která má jisté klady, ale stále trpí určitými neduhy
5 - kvalitní hra, u níž se vyplatí koupě i za plnou cenu a která je téměř bez chyb (žádná hra samozřejmě není zcela bezchybná)

Jenže pak je to opět o recenzentovi, kolik té hře dá. A zde právě vidím větší problém, než u oné stupnice. Je prostě nutné dbát na to, aby se fakt brala v potaz celá škála a ne, že je hra průměrná, ale protože je to AAA titul a dostali jsme ji zdarma, tak jí pláceneme sedmičku. Taky bych uvítal, kdyby recenzenti brali v potaz cenu toho titulu. Já když si koupím hru za 60 euro, tak se ta cena promítne do výsledného hodnocení. U většiny recenzí nejen na Zingu to ale tak není, protože ji dostali zdarma. Jinou kvalitu prostě očekávám od hry za dvacet a za šedesát euro.

FireWolf   3x   Já myslím, že doporučuji nebo nedoporučuji by u recenzí moc nesedělo. Stačí se podívat na Steam, kde je víceméně takový systém a jsou s ním dost často problémy. U některých her je prostě těžké vybrat, zda ji doporučíte nebo ne, jelikož má třeba jednu chybu a záleží na každém, zda je pro něj tak moc důležitá. Desítková stupnice je moc rozsáhlá, takže stupnice o pěti bodech by plně stačila.

1 - špatná hra, jejíž hraní se nedoporučuje
2 - hra má hromadu chyb, ale taky pár dobrých vlastností (když už, tak doporučena koupě ve velké slevě)
3 - průměrná hra, nic nového, ale dá se to hrát
4 - lehce nadprůměrná hra, která má jisté klady, ale stále trpí určitými neduhy
5 - kvalitní hra, u níž se vyplatí koupě i za plnou cenu a která je téměř bez chyb (žádná hra samozřejmě není zcela bezchybná)

Jenže pak je to opět o recenzentovi, kolik té hře dá. A zde právě vidím větší problém, než u oné stupnice. Je prostě nutné dbát na to, aby se fakt brala v potaz celá škála a ne, že je hra průměrná, ale protože je to AAA titul a dostali jsme ji zdarma, tak jí pláceneme sedmičku. Taky bych uvítal, kdyby recenzenti brali v potaz cenu toho titulu. Já když si koupím hru za 60 euro, tak se ta cena promítne do výsledného hodnocení. U většiny recenzí nejen na Zingu to ale tak není, protože ji dostali zdarma. Jinou kvalitu prostě očekávám od hry za dvacet a za šedesát euro.
FireWolffirewolf28784
    14.10.2017 11:54
FireWolf

Já myslím, že doporučuji nebo nedoporučuji by u recenzí moc nesedělo. Stačí se podívat na Steam, kde je víceméně takový systém a jsou s ním dost často problémy. U některých her je prostě těžké vybrat, zda ji doporučíte nebo ne, jelikož má třeba jednu chybu a záleží na každém, zda je pro něj tak moc důležitá. Desítková stupnice je moc rozsáhlá, takže stupnice o pěti bodech by plně stačila.

1 - špatná hra, jejíž hraní se nedoporučuje
2 - hra má hromadu chyb, ale taky pár dobrých vlastností (když už, tak doporučena koupě ve velké slevě)
3 - průměrná hra, nic nového, ale dá se to hrát
4 - lehce nadprůměrná hra, která má jisté klady, ale stále trpí určitými neduhy
5 - kvalitní hra, u níž se vyplatí koupě i za plnou cenu a která je téměř bez chyb (žádná hra samozřejmě není zcela bezchybná)

Jenže pak je to opět o recenzentovi, kolik té hře dá. A zde právě vidím větší problém, než u oné stupnice. Je prostě nutné dbát na to, aby se fakt brala v potaz celá škála a ne, že je hra průměrná, ale protože je to AAA titul a dostali jsme ji zdarma, tak jí pláceneme sedmičku. Taky bych uvítal, kdyby recenzenti brali v potaz cenu toho titulu. Já když si koupím hru za 60 euro, tak se ta cena promítne do výsledného hodnocení. U většiny recenzí nejen na Zingu to ale tak není, protože ji dostali zdarma. Jinou kvalitu prostě očekávám od hry za dvacet a za šedesát euro.

Bruce Wayne   2x   @Mythix, Ylbirda: Číselné hodnocení by se mělo odrážet z toho co píšu v článku. Když hru neustále chválím tak není důvod dávat nízkou známku a naopak. Je jedno jak rozsáhlí máme bodový systém - ať dám jakýkoliv číslo tak furt je tu článek kde vysvětluji proč jsem tomu udělil takové hodnocení a tohle taky právě není schopná jistá sorta lidí pochopit - ano přesně taková co nečtou článek a rovnou scrollnou na hodnocení a pak v komentech nadávají i autora...

Podle mne by se to dalo vyřešit dvěma způsoby - první: Srazit bodovou stupnici a hodnotit pomocí "NEDOPORUČUJI x DOPRUČUJI" - možná mezi to vecpat ještě "PRŮMĚR".
-druhý: Nechat současnou stupnici a zapojit do hodnocení redakci nebo čtenáře... Vybrat z jisté sorty spolehlivých a slušných lidí a jejich z hodnocení jejich hodnocení udělat průměr výsledné známky - jako ve škole.

@zimmerhead: Právo na názor vám nikdo nebere... Pokud se hra nelíbí tak se k ní vyjádřím proč se mi nelíbí a konec... Ne, že napíšu dvacet komentářů lidem, kterým se hra líbí, že je hra sračka... Pokud nechceš diskutovat a držíš se toho jediného, že hra je sračka - ztrácí komentář jakoukoliv hodnotu. Když se ti to nelíbí - fajn - některým lidem se to líbí - takže se vyjádřete jednou a solidně.

@Tessy94: Přesně... Je pár lidí tady dokázalo udržovat nějakou úroveň... Blogové sekce a debata pod články bylo to hlavní proč jsem si na zingu vytvořil účet... V jistých dobách to ještě ale šlo - lidé se normálně bavili - sám jsem se účastnil obrovských diskuzí třeba k novému hernímu Batmanovi... Teď je to všechno jak jsem psal výš a to na úroveň jednoho nejmenovaného Satyra (pamatuješ? :-D ) aneb já jsem Pán, já jedinej mám pravdu a tu budu dokola a dokola omílat a pak se chovat jako mistr světa když náhodou někdo se mnou v jistých bodech souhlasí...
A asi ještě hodně dlouho bude... Je tu dost živé :-D
Bruce Waynebruce-wayne24219
    14.10.2017 10:59
Bruce Wayne

@Mythix, Ylbirda: Číselné hodnocení by se mělo odrážet z toho co píšu v článku. Když hru neustále chválím tak není důvod dávat nízkou známku a naopak. Je jedno jak rozsáhlí máme bodový systém - ať dám jakýkoliv číslo tak furt je tu článek kde vysvětluji proč jsem tomu udělil takové hodnocení a tohle taky právě není schopná jistá sorta lidí pochopit - ano přesně taková co nečtou článek a rovnou scrollnou na hodnocení a pak v komentech nadávají i autora...

Podle mne by se to dalo vyřešit dvěma způsoby - první: Srazit bodovou stupnici a hodnotit pomocí "NEDOPORUČUJI x DOPRUČUJI" - možná mezi to vecpat ještě "PRŮMĚR".
-druhý: Nechat současnou stupnici a zapojit do hodnocení redakci nebo čtenáře... Vybrat z jisté sorty spolehlivých a slušných lidí a jejich z hodnocení jejich hodnocení udělat průměr výsledné známky - jako ve škole.

@zimmerhead: Právo na názor vám nikdo nebere... Pokud se hra nelíbí tak se k ní vyjádřím proč se mi nelíbí a konec... Ne, že napíšu dvacet komentářů lidem, kterým se hra líbí, že je hra sračka... Pokud nechceš diskutovat a držíš se toho jediného, že hra je sračka - ztrácí komentář jakoukoliv hodnotu. Když se ti to nelíbí - fajn - některým lidem se to líbí - takže se vyjádřete jednou a solidně.

@Tessy94: Přesně... Je pár lidí tady dokázalo udržovat nějakou úroveň... Blogové sekce a debata pod články bylo to hlavní proč jsem si na zingu vytvořil účet... V jistých dobách to ještě ale šlo - lidé se normálně bavili - sám jsem se účastnil obrovských diskuzí třeba k novému hernímu Batmanovi... Teď je to všechno jak jsem psal výš a to na úroveň jednoho nejmenovaného Satyra (pamatuješ? :-D ) aneb já jsem Pán, já jedinej mám pravdu a tu budu dokola a dokola omílat a pak se chovat jako mistr světa když náhodou někdo se mnou v jistých bodech souhlasí...
A asi ještě hodně dlouho bude... Je tu dost živé :-D

KamilZ    @Ylbirda @Mythix Číslo o hře vypovídá asi tolik, co číslo velikosti bot o jejich vlastnostech. Na jeho základě také nejde poznat, jak se v nich skutečně bude chodit. Navíc to funguje stejně i ve smyslu, že čísla velikosti bot nejsou souměřitelná od různých výrobců bot (u hrách redakcí/recenzentů) .

V tomhle měl odvahu snad jen Eurogamer (který nesnáším, resp. se u něj velmi bavím) a čísla zrušil.

Na druhou stranu, je zábava sledovat, jak se někteří jedinci do krve hádají, zda měla hra dostat 5/10 nebo 6/10, případně který hodnotící rozsah (1-5, 0-7, 1-10, procenta, ...) je lepší. To je vždy legrace.
KamilZkamilz54152
    13.10.2017 14:29
KamilZ

@ odpověď na komentář od Ylbirda:@Ylbirda @Mythix Číslo o hře vypovídá asi tolik, co číslo velikosti bot o jejich vlastnostech. Na jeho základě také nejde poznat, jak se v nich skutečně bude chodit. Navíc to funguje stejně i ve smyslu, že čísla velikosti bot nejsou souměřitelná od různých výrobců bot (u hrách redakcí/recenzentů) .

V tomhle měl odvahu snad jen Eurogamer (který nesnáším, resp. se u něj velmi bavím) a čísla zrušil.

Na druhou stranu, je zábava sledovat, jak se někteří jedinci do krve hádají, zda měla hra dostat 5/10 nebo 6/10, případně který hodnotící rozsah (1-5, 0-7, 1-10, procenta, ...) je lepší. To je vždy legrace.

Ylbirda napsal:Podle me je cislo ustupek tem, kteri recenzi nechteji cist a chteji mit rychle prehled.

Mythix    Raději si přečtu recenzi, číslo ti řekne velký prd :) Zvláště když se tu hodnotí, jak se tu hodnotí :DMythixmythix30055    13.10.2017 13:53 Mythix

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Raději si přečtu recenzi, číslo ti řekne velký prd :) Zvláště když se tu hodnotí, jak se tu hodnotí :D

Ylbirda napsal:Podle me je cislo ustupek tem, kteri recenzi nechteji cist a chteji mit rychle prehled.